5 kérdés, amit fel kell tenned bikini vásárláskor
2017 március 27. | Szerző: agnes.pap@angelinafehernemu.hu |
Mindenki, aki bikinit húz arra vágyik, hogy vonzó, sőt szexi látványt nyújtson az apró ruhadarabokban. Ehhez azonban jól kell kiválasztani a fazont, hogy hangsúlyozza alakunk pozitívumait és korrigálja az esetleges hiányosságokat. A ma elérhető óriási bikini választékban mindenki megtalálhatja a neki valót, csak egy kis idő és megfontoltság kell a válogatásnál. Íme néhány megfontolásra méltó tanács a vásárláshoz.
1. Elég ha takar vagy formázzon is?
Sokak kedvence a klasszikus háromszög fazon. Megkötöm fent, megkötöm hátul, beigazítom és már mehetek is. Ez mehet így amíg az ember lánya fiatal, üde és a mellei egy kicsit sem lógnak. Az idő vasfoga, a szülés, szoptatás bizony megváltoztatja a keblek formáját. Gondold át, elég-e neked az elfedés vagy, bizony rád fér egy kis emelés is. Emeléshez válaszd a merevítős darabokat. Számos jól szabott bikinifelsőt találsz, amelyek szemkápráztató formát adnak a melleknek. A háromszög pedig megmarad az ifjaknak és a plasztikázott domborulatoknak.
2. Csípő vagy magasan szabott?
Ha már kitaláltad melyik melltartó forma lesz az ideális számodra, jöhet a bikini alsó választás. Itt is számos lehetőség van. A tanga mára visszavonult a night clubok világába, de a klasszikus vonal mellett a francia bugyik és a retró (régen nagyibugyinak hívtuk ezeket) is ismét piacon vannak. A lábat a magasan felvágott nyújta meg. A kis pocit a magas derekú darabok tudják korrigálni. Figyelni kell tehát arra hogy hol kezdődik (derék vagy csípő) és arra is hol ér véget az alsó. Akár rövidnadrág szabásút is választhatunk, hiszen ma már semmi sem ciki, az említett tangát kivéve. Bár a férfiak valószínűleg ezzel az utóbbi kijelentéssel nem értenek egyet.
3. Praktikus legyen vagy szexi?
Persze legyen szexi, azért bikini, de itt is vannak fokozatok. Az igen apró és valljuk be folyton igazgatást igénylő megkötős darabok mellett elérhetőek sport melltartó szabású bikinik is, amelyek akkor se moccannak el a helyükről, ha gyorsúszásban tempózol vagy fejest ugrasz. Elég könnyű eldönteni, hogy Te melyik típus vagy, az aki szörfözik vagy az, aki csak a naptejes flakonért kel fel a napozó gyékényről. Ennek megfelelően nem lesz nehéz dönteni, hogy melyik bikini típus illik hozzád inkább.
4. Mintás vagy egyszínű?
A mintákkal lehet korrigálni a mell méretét (nagyítani például, ha apró) és elterelni a figyelmet a csípőről, ha ezt a részt túl hangsúlyosnak érzed. A csíkos vékonyíthat, a pöttyös bikini idén nagyon divatos és még sorolhatnánk miért jó egy mintás darab. Ugyanakkor a mintás darabok egymással nem variálhatóak és nehezebb hozzájuk kiegészítőket (strandkendőt, papucsot, stb.) vásárolni. Mindkettőnek megvannak tehát az előnyei és a hátrányai is. Azt hiszem az a legokosabb, ha van ilyen is és olyan és, akkor mindkettőt kiélvezhetjük!
5. Biztos hogy kellenek a rojtok?
Sok bikini (és fürdőruha) akad, amelyik rojtokkal, masnikkal, fém karikákkal operál. Többségük remekül néz ki a fotókon, még az is előfordulhat, hogy rajtad is jól áll, de a meglepetés az első használatnál következik. A rojtok ugyanis elég ritkán állnak megfelelően úszás után és a masni rád sült fehér körvonala sem biztos, hogy boldoggá tesz. A fém darabok akkor okoznak kellemetlenséget, ha sokáig vagy a napon és felmelegszenek vagy ha véletlenül betévedsz egy szaunába és magadon hagyod a bikinit. Szóval gondolj arra, hogy viselni is kell majd, amit megveszel!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: