Tudod, mi a pareo?!
2019 június 22. | Szerző: agnes.pap@angelinafehernemu.hu
Pár éve megjelent egy ruhadarab, ami mindenkinek jól áll. A strandkendő, ami szexissé tesz a parton, kényelmet ad, ha beugranál valahova enni egy jót, és minden helyzetben feldobja a fürdőruha kinézetét.
A pareo ugyanis nem más, mint egy strandkendő. Pár éve elsöprő lendülettel jött divatba, és a nők nagy többsége azonnal beleszeretett. Azonban a tévhitekkel ellentétben a pareo nem arra való, hogy nyakig bebugyolálva elrejtőzzünk a kíváncsi tekintetek elől. Egy jól kiválasztott pareo passzol az egyéniségünkhöz, divatos, és kiemeli a legelőnyösebb oldalainkat.
Honnan ered a pareo?
A pareo szó eredetileg Tahitiből és a Cook szigetekről származik, s egy olyan szoknyaszerűséget takart, melyet a nők maguk köré tekerve viseltek a Csendes Óceán trópusi szigetein. Később már nem csak a nők, de a férfiak is szívesen hordták ezt az élénk színekben pompázó, négyszögletes ruhadarabot. Ekkor még a virágminta volt a legelterjedtebb (amit az elmúlt évek divatja többször is visszahozott), a hibiszkuszt különösképp szerették.
Hogyan válassz pareot?
A legfontosabb szempont mindig az, hogy a pareo és az egyéb strand kiegészítőd passzoljon a fürdőruhádhoz. Biztos vagyok benne, hogy mindenki látott már muszlinból, selyemből, vagy pamutból készült átlagos strandkendőket. Azt azonban már kevesebben tudják, hogy a színvonalasabb fürdőruhagyártók már direkt a saját fürdőruha modelljeikhez készítenek – anyagban és színben pontosan passzoló – pareokat. Ez olyan összhatást ad, ami igazán különlegessé teszi a megjelenésedet.
Ahogy a fürdőruhánál, úgy a pareoknál is alapszabály: olyat válassz, ami illik az egyéniségedhez. Ha nem szeretsz feltűnést kelteni, kerüld a hivalkodó mintákat.
Hogyan kössem meg?
A pareokat sokféleképpen kötheted magad köré.
Lazán megcsomózhatod a csípődön, vagy kicsit szorosabban a derekadon. Mell fölött körbevezetve megkötheted akár elől, akár hátul, vagy a nyakadban. Az, hogy melyik módszert választod, függhet az alkalomtól és az alkatodtól.
Ha erősebb vagy combban vagy csípőben, és inkább a dekoltázsodra szeretnéd a strandon felhívni a figyelmet, akkor neked való a derékon vagy csípőn megkötött pareo. A derékon kötést válaszd, ha azt szeretnéd, hogy picit a hasadból is takarjon. Ha a csípődön kötöd meg, az optikailag nyújtja, karcsúsítja a derekat. A strandkendő mindkét esetben épp ott takar, ahol kell: a popsinál, combnál, csípőnél.
Ha mell fölött vagy a nyakban kötöd meg, az nyújtja az egész alakot, és kiemeli a vállak ívét, ezzel keltve szexis hatást. Ha úgy érzed, van rajtad pár plusz kiló, így is eltakarhatod. De sose feledd: a pareot alapvetően nem azért kell használni, hogy minél jobban elrejtőzzünk mögötte! Arra való, hogy játékosságot, fantáziát, romantikát lopj a strandviseletbe!
A megkötés módjára már millió trükköt kitaláltak ügyes nők és divattervezők, úgyhogy ha te is szeretnéd egyéni módon viselni a strandkendőt, irány az internet, és válassz egyet a különlegesebb megkötési módok közül! Rajzokon és videókon is megtalálhatod a legérdekesebb módszereket.
Végezetül azt se feledd, hogy nemcsak az alkatod, de az alkalom is meghatározza a pareo viseletét. A napozáshoz, úszáshoz nincs szükség strandkendőre. Viszont, ha például boltba indulsz, vagy enni szeretnél valahol a vízparton, nélkülözhetetlen társ a pareo. Kis helyet foglal a strandtáskában, általában nem gyűrődik túl könnyen, egyszerű belebújni, kényelmes és szellős viselet.
A cikk készítői: Pap Ágnes és Bárd Noémi Polli
A legtöbb dolog, amit teszel a fürdőruháddal, az rossz neki….
2019 június 20. | Szerző: agnes.pap@angelinafehernemu.hu
A klór, a sós víz, a napsütés rongálja a fürdőruhád rugalmasságát, kifakítja a színeit. Ha túl gyakran használod a fürdőruhádat, kinyúlik az anyaga, míg a homokban vagy durva felületeken való ücsörgés pedig koptatja, bolyhosítja az anyagot.
Tudom, tudom, azért vásárolunk fürdőruhát, hogy viseljük!!! Az nem opció, hogy egy fiók mélyén hever biztonságban…
Szóval lássuk, mit tehetsz, hogy megvédd a szép fürdőruhádat ezektől a szörnyűségektől és éveken keresztül viselhesd?
(1) Alapszabály: Gyakran öblítsd ki friss, hideg vízben!!!
(2) Használd a szabadtéri zuhanyt, miután kijössz a vízből, így a klór, homok és a só nagy részét azonnal eltávolítod a fürdőrucidról, így esélyük sem lesz gaz roncsolásba kezdeni
(3) Tegyél valamit a durva felület és a popsid közzé: törölköző, strandkendő (ráadásul így nem csak a fürdőruhádat véded, hanem kényelmesebb is lesz az ücsörgés)
(4) Mivel azt nehéz elkerülni, hogy naptejes legyen a fürdőruhád így a naptejjel két dolgot tehetsz:
- Kend be magad naptejjel és várj fél órát, amíg a bőröd beszívja a krémet, és csak ezután vedd fel a fürdőruhát (Már hallom a kérdést, hogy mi a csudát csinálj addig pucéran, amíg a felszívódik a naptej, de erre is van tuti tippem: Masszírozgasd magad!!! Ezzel egyrészt segíted a naptejet felszívódni, másrészt kellemes, finom érzés és biztosan jól fog indulni a napod! )
- A másik dolog, amit tehetsz a naptej roncsoló hatása ellen, hogy este egy kis ecetet is teszel a vízbe amikor kiöblíted.
(5) Legyen legalább 2 fürdőruhád! Ne viseld ugyanazt a darabot két egymást követő napon. Az fürdőruha anyagában lévő elasztán szálnak legalább 24 órára van szüksége, hogy visszanyerje az eredeti alakját. Ha nem kapja meg a neki járó 24 órás pihenést, hamarabb el fogja veszíteni az alakját. (Ez egyébként a melltartókra is igaz.)
(6) A gyakori, igazán fürdőruha gyilkos tevékenységekre (szauna, gőzfürdő, klóros meleg víz) pedig használj egy külön fürdőruhát, amiért nem fáj annyira szíved.
Végül a legfontosabb:
Vásárolj minőségi fürdőruhát! A legjobb fürdőruha gyártók, mint például az Anita speciálisan kifejlesztett, ellenálló anyagokat használnak, amelyek jobban viselik az intenzív igénybevételt és jóval tovább szolgálnak téged.
Hány fürdőruhát csomagolj, ha nyaralni készülsz?
2019 június 19. | Szerző: agnes.pap@angelinafehernemu.hu
Van erre egy rövid válasz: annyit amennyi van vagyis minél többet! És persze van vicces válasz: amennyi csak a bőröndödbe befér! De mi most egész komoly választ keresünk erre az égető problémára. Hiszen nincs annál rosszabb, mint a vízparton konstatálni, hogy az a kis mintás tankini mégis jobb lett volna.
Nézzük melyek azok az alapdarabok, amelyek nélkül el se indulj.
- kell egy úszódressz
Ha akár csak egyetlen hosszt is akarsz úszni, akkor kell egy olyan fürdőruha, amiben ezt kényelmesen megteheted. Ha medence vagy tenger lesz a víz, amiben tempózol, akkor érdemes inkább duplázni, vagyis legalább kettőt betenni. A só és a medencék fertőtlenítésére használt vegyszer ugyanis nem igazán használ a fürdőruhák anyagának. Éppen ezért használat után érdemes alaposan átöblíteni, ha lehet ki is mosni valamilyen kímélő mosószerrel a fürdőrucit. Ha nem száradna meg a következő úszásig, akkor kell lennie egy B tervnek vagyis egy másik, úszásra alkalmas darabnak a csomagodban. A nyirkos fürdőruciban ugyanis nagyon kellemetlen mászkálni, én legalábbis nagy melegben is utálom, ha vizes a ruha a lábam között. Te is? Akkor pakolj duplán!
- kell egy apróság napozni
A napfürdőzéshez a lehető legkevesebb felületet takaró holmira van szükség. Feltehetőleg ez nem az úszódresszed lesz, tehát kell egy olyan darab (ha lehet bikini), ami kicsi, a pántjai könnyen áthelyezhetőek, kioldhatóak, hogy a vállon és a háton ne maradjanak csíkok a nyaralás végére. Persze, ha igazán profi napozó vagy, akkor vihetsz több napozó szettet is, ezeket váltogatva egyik sem hagy tartós nyomot. De némi odafigyeléssel ez egy jól megválasztott bikinivel is megoldható. A napozásra használt darab ne legyen masnis, karikával összefogott vagy egyéb kacifántos megoldással operáló, mert ezek a minták könnyen rád sülhetnek és nem biztos, hogy szeretnél mindkét melled fölé egy fehér kört. Vagy igen?
- kell egy bikini felső, amit strandszoknyával viselhetsz
Egy csinos lapszoknya és egy színben hozzáillő melltartó igazán szexi viselet. Ha a városban nem is, de a parton mindenképpen ellibbenhetsz benne vásárolni vagy fagyizni, beülhetsz ebédelni vagy bármilyen programot lebonyolíthatsz benne. Ha csomagolsz egy ilyen szettet, akkor a nyári ruhák egy részét otthon is hagyhatod. Izzadni sem fogsz és még csinos is leszel. Érdemes hát egy olyan bikinit is elvinni, aminek a felső része alkalmas erre a feladatra. Így elmondhatod, hogy a bikinid öltöztet!
- kell egy tartalék
Mert soha nem lehet tudni, hogy mi történik. A szárítóról elfújt bikini alsó esetét éppúgy felemlegethetnénk, mint az ellopott strandtáska rejtélyét. De még ilyen szerencsétlenség sem kell, éppen elég, ha beakad valamibe a felsőd pántja, ha csak a nyaraláson veszed észre, hogy elfeslett a tavaly még szuper fürdőruhád a hátsódon. Bármi megtörténhet, jobb hát felkészülni és vinni egy tartalékot, ha nem akarod a nyaralásod egy napját arra áldozni, hogy egy megfelelő fürdőruci után kajtatsz.
A válasz tehát: legalább 4 darab, de inkább több kell, ha igazán nyugodtan és csinosan akarsz nyaralni.
Jó utat! Jó pihenést!
4 bikini alsó fazon és minden, amit a viselésükről tudnod kell
2019 június 18. | Szerző: agnes.pap@angelinafehernemu.hu
Amikor felpróbálsz egy bikinit és a tükörbe nézel, akkor elsősorban a dekoltázsodat és a hasad vizslatod. A strandon azonban legalább annyian látnak hátulról, mint szemből, így jobb ha tudomásul veszed, hogy ugyanolyan fontos az fürdőruha alsó, mint a felső, sőt bizonyos alkatnál sokkal nagyobb súllyal esik a latba. Nézzük mit is tudnak a strand bugyik:
-
a tanga
A brazil strandok (és karneválok) elengedhetetlen tartozéka a feneket teljes pompájában megmutató pántos bugyi. Megvallom kicsit elfogult vagyok, mert sose szerettem, nem éreztem magam kényelmesen ezekben a darabokban. Túllendülve saját ízlésemen, azt mindenképpen le kell szögeznünk, hogy ez a fajta alsó csak keveseknek áll igazán jól. Ugyanis nem elegendő egy pompás és formás fenék, de makulátlan bőr sem árt. Ahol cellulitisz vagy ne adj isten pattanás fordul elő, ott a tangának nincs helye! (Vagy csak nadrág alatt, de most nem ez a téma.) Maradjon hát a tinik és a szerencsés alkatú huszonévesek választása, a többieknek ott van pár előnyösebb fazon!
-
a francia bugyi
Ezek a sortnak vagy ahogyan régen hívtuk forró nadrágnak is megfelelő darabok sok félreértést okoznak. Nem egy nő hiszi azt, hogy a francia bugyi kis szára ápol és eltakar és ezért jobb választás, mint egy klasszikus szabású alsó. Sajnos ez nem igaz teljesen. Mivel nagyobb anyag, ezért többet takar, ez igaz. De a szabás nem igazán kedvez a lábak nyújtásának, így azok akik szeretnék combjaikat optikailag tuningolni jobb, ha elköszönnek ettől a fazontól. Persze ez nem jelenti azt, hogy csak modell alkattal hordható a francia szabású alsó! De elsősorban a magas és / vagy hosszú lábú nőknek javasoljuk ezt a fazont, főleg mert ismét divatos a magas derekú bikini alsó, így van alternatívája!
-
a klasszikus
Az enyhén felszabott csípőn gumírozott darabok ‘A bikini alsók’. Így nagy betűvel, hiszen elsőre mindenkinek ez jut eszébe (a tervezőknek is J ). Ezek a holmik majdnem mindenkinek jól állnak és szinte minden összeállításhoz választhatóak, érdemes mindig tartani egy ilyet is a fiókban. Tavaly (vagy talán tavaly előtt) ismét elindult hódító útjára a még klasszikusabb (fent nagyi bugyi, másutt retró néven illetett) szabásvonal is. Ez magas derékkal spékeli meg a bikinit, ami sokaknak áll jó vagy jobban, mint a csípő szabású. elrejt némi hasat és ha kell striákat vagy éppen egy műtét hegét is. Senkit nem akarok rábeszélni, de érdemes megnézni ezeket is!
-
a megkötős
Ha nincs felesleged, akkor ez egy remek megoldás! Szexi a kis zsinór a csípőm, mindig meghúzhatod jobban, ha a gumi kicsit engedett és könnyű levenni, ha a parton törölköző alatt öltözöl. Számos előny, melyekért érdemes a csomózást, masnizást vállalni. Akkor azonban ha a csípőn akad némi felesleg vagy már nem a legfeszesebb az a rész, ahol a madzagocska megfeszül kerüljük el ezt a fazont. Kevés lehangolóbb látvány akad, mint egy húsba vágó zsinór, ami egy apró bikinit tart. Ha a zsinóros mellett döntesz, akkor azt se feledd el, hogy a lógó szárak is könnyen nyomot hagyhatnak a bőrödön, napozáskor kösd ki (és ne mozdulj) vagy igazítsd el, hogy ne hagyjon értelmezhetetlen mintát a bőrödön.
Nem tudsz dönteni? Próbálj fel többféle bikini, fürdőruha alsót és válaszd azt, amelyik leginkább illik az alakodhoz!
Folytatjuk! 🙂
Fürdőruhában is a retró a menő! Nincs új a nap alatt
2019 június 14. | Szerző: agnes.pap@angelinafehernemu.hu
A divat örökös körforgása
A divat ismétli önmagát, már vagy 30 éve egy kevés újdonságot hozó körforgás figyelhető meg a divatmagazinokban. Mini, midi, maxi, elől rövid, hátul hosszú, mini, midi, maxi és még csak a szoknyákról beszéltünk! Nézzük melyik évtized köszön vissza a strandokon!
Sokáig a fürdőruha tervezők nem ismételtek, elég volt évről évre kisebb és kisebb darabokat álmodni a nőkre és máris volt újdonság a kollekciókban. Az apró holmik mellé beköszönt a tankini és a különleges fürdőruha formákkal (trikini, monikini) is elkezdtek operálni egyes márkák már a nyolcvanas évek elejétől.
De nagy visszatérést egészen a 21. századig nem produkált a fürdőruha ipar. Egészen eddig a nagyi bugyis darabok a nagyik szekrényeiben rejtőztek, de az idei év változást hozott. Megérkezett a fatkini.
Azok a legendás 60-as évek
A hatvanas évek sok szempontból ad referenciát a mai nőknek. A cicaszemes tusfestéstől egészen a ceruzaszoknyák eleganciájáig számos olyan forma és trend van, amelyek ebben a korszakban gyökereznek. Nem véletlen! Ez az időszak a nőies, ám önálló lányok előretörését hozta el és ez megmutatkozott a nők ruhatárában is. És nemcsak a kosztümök lettek csinosabbak, hanem a fürdőruháknál is elterjedt az a nézet, hogy nem biztos, hogy ledér, aki szexi.
Persze egészen mást értettek szexi alatt Gina Lollobrigida tündéklésének idején, mint ma. Akkor egy vékony derék és egy említésre méltó, de nem túl mély dekoltázs már perzselt. Nos az idein fürdőruha divat ezeket a formákat hozza vissza. És nem kell emiatt bánkódnunk, hiszen igazán nőies és jól viselhető darabokról van szó!
A melltartók erősen formázottak, így a nagy keblű hölgyeknek sem kell aggódniuk, mint a háromszög bikinik idején. A megfelelő merevítők, az előnyös formákat biztosító szabás és vaskosabb pántok nagyon sok nőnek előnyösek. Azt, hogy egy kis emelés és némi formázás miért is jó nem kell részleteznem, tudja ezt minden hölgy D kosáron innen és túl. A vastag pántokat pedig azért szerethetjük, mert nem vágnak be, így a kicsit vastagabb háton sem mutatnak hurkákat. Ugye milyen jó?
A bikini alsókkal is hasonló a helyzet. Először mulatságosnak tűnhet, az elmúlt évtizedek kicsinél is kisebb darabjai után egy méretesebb bugyi, de valójában csak jót tesz, ha formálni szeretnénk kicsit az alakunkat. A magas derekú alsók, ahogy arról már ezen a blogon is beszéltünk, nyújtják a lábat és képesek eltüntetni az apróbb pocit, amire a csípőnél végződő darabok hangsúlyt fektetnek. Tehát előnyösek! A combkivágás ezeknél a holmiknál is lehet magasan szabott, így a lábat optikailag nyújtó trükkről sem kell lemondanunk.
És ami talán a legfontosabb, hogy ezek a darabok igazán kényelmesek. Nem kell folyton igazgatni a spárga vastagságú pántokat, nem kell azon aggódnunk, hogy a tenyérnyi textil mikor csúszik félre és mutat többet, mint szeretnénk. Harminc fölött szinte kötelező beszerezni egy ilyen darabot, amiben csinosak, nőiesek és idén roppant divatosak is lehetünk!
Milyen színű fürdőruha passzol hozzád? 5 tuti tipp a választáshoz
2019 június 13. | Szerző: agnes.pap@angelinafehernemu.hu
Idén nyáron mi lesz a Te fürdőruha színed?
Mindannyiunknak vannak kedvenc és kevésbé szívesen viselt fürdőruha színei, emellett még szezononként is változik mit hoznak éppen divatba a kreátorok, milyen árnyalatok és minták találhatóak meg a boltokban.
A kettőt ötvözni, nem mindig egyszerű.
Legyen divatos, praktikus és szerethető! Hogyan? Adunk néhány tippet!
1. Ha kétségeid vannak maradj az egyszínű fürdőruhánál
A legtarkább kollekciókban is akad néhány szolidabb darab, amelyek közül válogathatsz.
Így nem kell azon töprengened, hogy mennyire kövérít az apró mintás vagy jövőre trendi marad vagy sem a virágos.
Sőt a monokróm bikiniket egymással is variálhatod, ha a stílusuk, szabásuk hasonló. Fekete alsó, piros toppal?
Miért ne!?
2. Vannak klasszikus fürdőruha választások
A fekete nemcsak a ruháknál, az egyrészes fürdőruha piacon is örök darab. Nem megy ki a divatból és slankít is.
Az alakformáló fürdőruhákról és az optikai karcsúsításról azért el kell mondanom, hogy fürdőruciban nem a szín, sokkal inkább a fazon a meghatározó. Többet nyújt egy jól szabott bugyi, jól megválasztott minta mint a fekete szín.
Azt is vedd figyelembe, hogy ha emellett döntesz, akkor biztos, hogy nem a Tiéd lesz a legfeltűnőbb fürdőruha a strandon. Valamit valamiért!
3. Élénken, izgalmasan fürdőruhák, bikinik
Sokan tartanak az erős, határozott árnyalatoktól, ami sok esetben érthető, de nem a fürdőruhák terén.
Az aranybarna bőrön csodásan mutatnak az élénk színek. A sárga, a narancs, a pink, az égszínkék és a zöld bizonyos árnyalatai is kiemelik barnaságodat.
A hajszínedhez illő árnyalattal nem nyúlhatsz mellé. A nyár nem a pasztell színeké!
Napozz és ragyogj!
4. Legjobb, ha minden passzol
A kendő, a papucs, a bikini, sőt akár még a strandtáskád is lehet összeillő.
Egy apró kiegészítő a vízparton is feldobhatja a külsődet.
Elég egy vicces, virágos csatt, a vizes hajadat úgyis össze kell fognod valamivel.Vagy egy menő napszemüveg, anélkül úgyse fekszel ki a partra, máris megakadnak rajtad a szemek.
Kevés ruhával is lehetsz elegáns, ha azokat jól válogatod össze!
5. A mintás fürdőruhák előnyei
Bár azt írtuk, hogy ha bizonytalan vagy, maradj az egyszínű holmiknál, azért fel kell hívnunk a figyelmed a minták fontosságára.
Nemcsak divatosabb és feltűnőbb egy jól megválasztott mintás darab, de még az alakodat is korrigálhatod vele! A tankiniknél igaz elsősorban, hogy egy fekete (vagy sötét) bikini alsó és egy rafináltan mintás felső ápol és eltakar. A deréktáj plusz kilóit elrejti, a kebledet kiemeli.
Kell ennél több?
A legfontosabb azonban mindig az, hogy jól érezd magad a bőrödben és a fürdőruhádban. Hiába divat a sárga, ha utálod, hiába slankít a fekete, ha a zavar hogy világít mellette a hófehér bőröd. Szerencsére a választék óriási fürdőruhákból, válogass! 😉
5 trükk a lapos hasért, mindjárt itt a strandszezon ;)
2019 június 10. | Szerző: agnes.pap@angelinafehernemu.hu
Folyton behúzni a pocakot lehetetlen, de vannak módszerek, amelyekkel megszabadulhatunk a hason lévő feleslegtől. Ha ez nem megy, akkor pedig marad az optikai tuning vagyis megpróbálhatjuk elfedni azt a kis pluszt, amire nem vagyunk büszkék. Nézzük szépen sorba mi mindent tehetünk a lapos hasért.
-
Mozgás
Ez az a tanács, amit minden egyes diétás könyvben, cikkben leírnak. Hogy akkor leszel karcsú, ha mozogsz. Azt jó tudni, hogy fogyni csak hasról nem lehet. Ha csökken a súlyod, mindenhonnan olvadnak le párnák.
Amikor formálod az alakod, akkor azonban dolgozhatsz kicsit a kockás hasért. Számtalan gyakorlatot találsz (hasprés, lábemelés, stb.) , amelyek jótékony hatással vannak a pocakra, illetve annak csökkentésére. Azt azonban tudnod kell, hogy ezek a gyakorlatok csak akkor hatásosok, ha rendszeresen (lehetőleg naponta) és hetekig, hónapokig csinálod őket. Attól, hogy ma lenyomsz száz felülést még semmi sem fogsz változni, maximum az étvágyad!
-
Esti diéta
Most nem a helyes táplálkozásról és a megfelelő súlycsökkentéshez szükséges étkezésről lesz szó. Csupán arról a trükkről, ami megakadályozza, hogy puffadt, így aztán hasas légy a strandon. Ehhez elegendő, ha a vízparti látogatást megelőző napon betartasz néhány alapszabályt.
Ne egyél hüvelyeseket, se cukrot és este már semmilyen szénhidrátot. Kerüld a szénsavas italokat és, inkább igyál paradicsomlevet.
Semmi chips vagy sós mogyoró, a túlzott sófogyasztás is haspuffadáshoz vezethet. Egyél inkább natúr mandulát, ha már mindenképpen nassolni akarsz. Ugye nem is olyan nehéz? És még az úszás is jobban fog menni!
-
Megfelelő egyberészes fürdőruha
Az egyberészes fürdőrucik nagy előnye, hogy számos lehetőség rejlik az alkalmazott formákban és fazonokban. Ha azt szeretnéd, hogy kisebbnek látszódjon a hasad, akkor válassz olyan darabot, aminek a derék és has része sötét színű. Érdemes a hangsúlyt a mell alatti részre irányítani, ez a legkarcsúbb része ugyanis a testnek. Elég egy vékony pánt vagy épp egy mintás sáv és máris oda vonzza a szemet és a pocak feltűnésmentes marad.
Szintén segítség, ha a sötét fürdőruhában van egy világos, hosszanti betét, ez nyújtja az alakot és karcsúbbnak is mutat.
Az optikai trükkök mellett az is jól jöhet, ha kifejezetten alakformáló fürdőruhát választasz. Ezek a modellek a kritikus részeken extra megerősítéssel tervezik. Gyakran plusz alakformáló réteg kerül bedolgozásra, ami jól összetart.
Egy jó fürdőruha, csodákra képes! Válogass és találd meg az alkatodnak legmegfelelőbbet!
-
Magas derekú vagy csavart elejű bikini alsó
A csavart derekú bikini alsókat direkt pocak rejtegetésre találták ki. Hiszen a dupla tekert anyag eleve ad egy kis puklit, ezalatt egy mini poci simán elrejthető. Persze a nagy hason ez a trükk nem segít, de ha valóban csak egy pici párnácska van, ami zavar Téged, akkor jó szolgálatot tehet. A bikini alsók közül a másik, amit ajánlhatunk, ha nem lapos a hasad az az újra divatos magas derekú alsó. Ez, épp ahogy az egyberészesek, a sötét színével és a magasabbra tett derékvonallal ideális alakformáló. Ma már számos változatban kaphatóak az alsók, erről nemrég mi is írtunk, érdemes hát bikiniben is gondolkodni, akkor is ha van egy kis has.
-
Egy lebegő strandruha
És ha nincs más megoldás, akkor marad a bő ruci, ami ápol és eltakar. Egy strandruci sok mindenre jó, például arra is, hogy elrejtse a plusz kilókat. Nem kellenek plusz trükkök, csupán viselni az egyébként kényelmes és praktikus holmit, na és persze jól érezni magad a parton.
Fürdőruha történelem
2019 június 9. | Szerző: agnes.pap@angelinafehernemu.hu
A fürdőgépektől a monokiniig
Az 1800-as évek elején készült fotókon a hölgyek nyakig bebugyolálva fürdőznek. Ma már a monokini és a tangák sem okoznak meglepetést. A fürdőruhák nem kis utat jártak be az elmúlt évtizedekben, és a történetük rengeteg érdekességet rejt. Következzék egy kis fürdőruha történelem!
Az 1800-as évek elején egyre több úr és hölgy özönlött a tengerpartokra, hogy ott töltsék el szabadidejüket. Ugyan a fürdőzés már ebben az időben is divatos volt, de a hölgyek gondosan vigyáztak, nehogy nap érje a bőrüket, hiszen a hófehér bőr volt a szépségideál és az elegancia jele is egyben. Ennek megfelelően hát nem csupán tetőtől talpig felöltözve, de ráadásként kalapban, kesztyűben érkeztek a tengerpartra. Külön érdekesség, hogy ebben az időben a ruhájuk aljába még súlyokat is belevarrtak, nehogy felemelje a víz a szoknyájukat és megmutassa a lábukat. Kényelmes viselet lehetett…
A 19. század közepére eltűntek a kesztyűk, rövidültek a szoknyarészek, alatta azonban “török-nadrágot” hordtak a hölgyek, ezzel takarva el teljes hosszában a lábukat.
Ezek a fürdőrucik például a Godey’s Lady’s Book-ból az 1864-es fürdőrucikat mutatnak be. Vastag flanel anyagból készültek. Ebben sem lehetett túl könnyű a fürdőzés…
Valószínűleg kevesen hallottatok még az ún. “fürdőgépekről”, melyek főként a viktoriánus Angliában voltak divatosak. Ezek tulajdonképp kerekeken guruló kisméretű, fából készült öltözők voltak. A parton beszállt a hölgy, benn átöltözött, lovak húzták a mélyebb vízbe, ahol már a kíváncsi szemek elől elrejtőzve szállhatott ki, és ereszkedhetett a vízbe.
Ahogy teltek az évek, a fürdőruhák egyszerűsödtek, a nadrágszárak és ruhaujjak egyre rövidültek. A 20. század első évtizedeiben már a nők is sportolni kezdhettek, ami addig a férfiak kiváltsága volt. A sporthoz a korábbi súlyos öltözékek már használhatatlanok lettek volna. Bár mai szemünkkel megmosolyogjuk a század eleji, felül rövid ujjú, alul sortban végződő egyberészes fürdőruhákat, valójában a megjelenésük nagy áttörést jelentett. Hiszen ezek voltak az első fürdőruhák, melyek mögött már sejteni lehetett egy nő valódi alakját.
A modern bikini egy francia mérnök, Louis Ráard találmánya 1946-ból. Nevét a Bikini-szigetekről kapta, mely nukleáris tesztek áldozatává vált. Luis Ráard azt remélte, találmánya akkorát fog robbanni, mint egy atombomba. Utólag talán azt mondhatjuk, hogy valóban nagy durranás lett, de a saját kora nehezen fogadta be az új ruhadarabot. A feltaláló alig talált manökent, aki bemutatná a bikinit, végül egy sztriptíztáncosnő vállalta el a feladatot. A legnagyobb bátorságnak akkoriban az tűnt, hogy ez a ruhadarab már megmutatta a női köldököt. Ugye milyen érdekes, hogy mai szemmel egy bikini már egyáltalán nem tűnik szemérmetlennek? Pedig mindez kevesebb, mint 70 éve volt.
Az 50-es években a bikinik alsó része még általában takarta a köldököt, és csak a 60-as években lettek a bikinik egyre apróbbak. Ebben az időben rukkolt aztán elő Rudi Gernreich a monokinivel, ami ugyan nem lett nagy közönségsiker, de újabb irányokat, ötleteket adott a divattervezőknek. A tanga az 1980-as években jelent meg, és Brazíliából származik. Eredetileg úgy lépett be a divatba, mint az amazoni őslakók hagyományos öltözéke által inspirált ruhadarab.
Érdekes megfigyelni, hogy mindezek az újítások közepette az egyrészes fürdőruha a mai napig tartja magát, és divatosnak számít.
Sokan elegánsabbnak és kényelmesebbnek is tartják, mint a bikinit, azt mondják “jobban öltöztet”.
A kettő közti átmenetet pedig a tankini képviseli de létezik fatkini és monokini is. Hát innentől mindenki maga dönt! Mi maradunk azon a véleményen, amin eddig is: idén nyáron is azt viseld a strandon, amiben igazán jól érzed magad!
Forrás:http://en.wikipedia.org/wiki/Swimsuit#History, http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_bikini
http://www.victoriana.com/library/Beach/FashionableBathingSuits.htm
Bárd Noémi Polli
Az egyéniséged szerint válassz fürdőruhát
2019 június 8. | Szerző: agnes.pap@angelinafehernemu.hu
Persze nem is olyan könnyű egy fürdőruhával kifejezni az egyéniségünket. Mégis fontos erre törekedned: a strandon csak akkor fogod jól érezni magad, ha olyan fürdőrucit viselsz, amiben „önmagad” lehetsz.
A mai fürdőruhagyártók már igazán változatos stílusokat kínálnak. Lehetsz romantikus sellőlány és titokzatos nagyasszony egyaránt. Csak egy jól kiválasztott fürdőruhán múlik mindez. A titok általában a színválasztásban és az anyag mintázatában rejlik. Most megmutatunk néhányat ezek közül.
Elegáns és romantikus egyszerre
Ha szereted a romantikát, válassz olyan fürdőruhát, ami ezt kihangsúlyozza. Ez a fürdőruha egyszerűségével és eleganciájával kombinálva romantikus hatást kelt.
Ha alaposan megnézed a vállpántokat, melyek szintén egyszerűen szépek. A dekoltázs vonala is izgalmas és elegáns egyszerre. Ha a strandon egy látványosabb fülbevalót és kontyot viselsz hozzá az még tovább fokozza a hatást.
Ennek a fürdőruhának további előnye, hogy azok is szívesen fogják viselni, akik úgy érzik, hogy csípő vagy deréktájon jó lenne, ha pár centivel karcsúbbak lennének. Ugyanis ezeken a részeken ideálisan takar, ugyanakkor a fürdőruha szabása mellnél klassz támaszt ad, ezzel garantálva az ideális dekoltázst.
Tengerparti hangulat
A világosabb színek, a virág-, és levélminták, a törökminta képzeletben forró tengerpartokba repít minket, már nincs is más dolgunk, mint választani egy finom koktélt…
Ez a bikini például már a színével is a kristálytiszta tengert idézi. Azoknak való, akik szeretnek utazni, ellazulva olvasgatni, beszélgetni, nagyokat csobbanni távoli tájakon. Akik szeretik a szabadságot és a könnyed, jó hangulatot. És van, aki ezzel nem így van?:-)
Persze a megfelelő szabás itt is nagyon fontos. Ha alaposabban megnézed a képet, észreveheted, hogy itt is sokat adtak a szabásvonalra. A csípőnél a bugyirész szegélye szélesen mintás, ez optikailag karcsúsítja az alakot. A merevítős melltartó és az állítható vállpántok pedig ideális tartást adnak a melleknek.
Az egyszerűség híveinek
Az egyszerű fürdőruha nem ugyanaz, mint az unalmas fürdőruha. Ez a darab például nem vonja magára a figyelmet, mégis minden porcikája tökéletes.
Egy ilyen fürdőruha bátran ajánlható az úszás szerelemeseinek is, sport közben is kényelmes lesz viselni. Ugyanakkor a felsőrésze nagy mellekre is ideális, mert megfelelő tartást ad. Ha elsőre nem is látszik, itt is merevítős és állítható pántos a melltartórész. Cseles, ugye?:-)
Nosztalgikus hangulatban
Vannak minták, melyeket klasszikusnak is nevezhetünk. Jó viselni őket, mert egy kedvesebb, békésebb világ hangulatát árasztják magukból.
Ha szereted a nosztalgiát, a nyugalmat, a csendet, válassz ilyen fürdőruhát magadnak. Ráadásul nagyon csinos is ez a fazon.
A szerethető tankini
2019 június 23. | Szerző: agnes.pap@angelinafehernemu.hu
Egy tankinit nagyon lehet szeretni
Ideális fürdőruha: egyszerre csábos és kényelmes. Ott takar, ahol szeretnéd, és azt mutatja meg, amit szeretnél!
Ahogy közeledik a jó idő, a nőket elkezdi megrémíteni a gondolat, hogy nemsokára fürdőruhába kell bújni. Ilyenkor őrült keresgélésbe kezdünk: vajon idén milyen fazonnal rejthetnénk el a télen felgyűlt pluszkilókat? Ha te is így vagy ezzel, szolgálunk pár jó tanáccsal:
(1) Az önbizalom megszépít. Tehát ne a hibákat keresd magadban, hanem az előnyös oldalaidat nézd! Bátran vállald a tested, akkor is, ha van rajtad pár plusz kiló!
(2) Ha mégsem vagy kibékülve önmagaddal, most kezdj fogyókúrába, mert nyár elején már késő lesz. Nem hirtelen kell sokat fogyni, hanem lassan, de biztosan keveset. Hónapról hónapra…
(3) Vásárolj egy tankinit! Így elrejtheted mindazt, amit takargatni akarsz, ugyanakkor stílusos és egyedi lesz a megjelenésed a strandon.
Hogyan válaszd ki a tökéletes tankinit?
Ha nagyok a melleid, fontos, hogy a mellrésznél megfelelő támasztást nyújtson a tankini. A merevítős melltartórész igen hasznos lehet, és arra is figyelj, hogy a pántok is megfelelően feszesek legyenek. Sok tankininek állítható a melltartó pántja –ez a legjobb megoldás, mert így pontosan a saját alkatodhoz igazíthatod a felsőrészt.
Ha van egy kis plusz a hasadon, sose vegyél fel túl szűk fürdőruhát. Vannak olyan tankini felsők, melyek laza eséssel érnek az alsó rész fölé. Ez szexi hatást kelt, no és persze „ápol és eltakar”:D.
A képen látható tankini például a mellnél is megfelelő támasztást nyújt, és a hasnál is ideális.
Észrevettél még egy cselt ezen a tankinis képen?!
Igen, a mintára gondolok! Idén nagyon divatosak az apró mintás, illetve geometriai mintás fürdőruha anyagok. Itt épp egy jó példát láthatunk arra, hogy egy jól kiválasztott minta, fazon mennyire karcsúsít! Egy ilyen fürdőruhában nyugodtan letagadhatsz pár kilót a súlyodból.
A V alakú nyakkivágás szinte mindenkinek jól áll. Ugyanis optikailag karcsúsítja az alakot, nyújtja a felsőtestet. Ráadásul egy kis eleganciát is csempész a megjelenésedbe. Ha keskeny a vállad, próbálkozz a kerekebb nyakkivágásokkal, ez ugyanis optikailag szélesít.
Van olyan tankini is, ami egy kis csíkot látni enged a hasból, derékból. Ha feszes a hasad, nyugodtan válassz ilyet, ez is divatos és szexisebbé teszi az összhatást.
A tankinik esetében az anyag rugalmassága is nagyon fontos. Csak a megfelelő minőségű anyag nyújt megfelelő tartást. Enélkül nem szexi, hanem „nagymamás” lesz a kinézeted. Válassz hát olyan márkájú tankinit, ahol az anyagminőség garantált!
Ha nem csak a napon heversz, hanem úszáshoz vagy például strandröplabdához is sokat használod a fürdőruhádat, akkor mindenképp olyan fazont válassz, ami megfelelő tartást ad. Mellrésznél legyen merevítős, erős támasztást nyújtó, vastagabb pántokkal, és a bugyi rész is legyen szélesebb. Egy ilyenben sportolni is kényelmes lesz. Ha csak sétálgatni akarsz benne a strandon, akkor jöhetnek a kivágottabb fazonok, a vékonyabb pántok, kisebb bugyik, rövidebb felsők.
Variáld és színezd!
A tankini idén is nagy divat!Ha többet is vásárolsz, törekedj rá, hogy a tankini felső és alsó részeket kombinálni lehessen egymással. Ha színben, mintában passzolnak egymáshoz, ezt könnyedén megteheted. A tankini felsődet bikini bugyikkal is variálhatod, így ha akarod, minden napra új megjelenést találhatsz ki magadnak a strandon.
Ne burkolózz sötét színekbe! A nyár egyenlő a jókedvvel, a vidámsággal, válassz olyan színű és és mintájú tankinit, ami ennek a gondoltnak megfelel!
Pap Ágnes és Bárd Noémi Polli
Oldal ajánlása emailben
X