A klór, a sós víz, a napsütés rongálja a fürdőruhád rugalmasságát, kifakítja a színeit. Ha túl gyakran használod a fürdőruhádat, kinyúlik az anyaga, míg a homokban vagy durva felületeken való ücsörgés pedig koptatja, bolyhosítja az anyagot.
Tudom, tudom, azért vásárolunk fürdőruhát, hogy viseljük!!! Az nem opció, hogy egy fiók mélyén hever biztonságban…
(1) Alapszabály: Gyakran öblítsd ki friss, hideg vízben!!!
(2) Használd a szabadtéri zuhanyt, miután kijössz a vízből, így a klór, homok és a só nagy részét azonnal eltávolítod a fürdőrucidról, így esélyük sem lesz gaz roncsolásba kezdeni
(3) Tegyél valamit a durva felület és a popsid közzé: törölköző, strandkendő (ráadásul így nem csak a fürdőruhádat véded, hanem kényelmesebb is lesz az ücsörgés)
(4) Mivel azt nehéz elkerülni, hogy naptejes legyen a fürdőruhád így a naptejjel két dolgot tehetsz:
(5) Legyen legalább 2 fürdőruhád! Ne viseld ugyanazt a darabot két egymást követő napon. Az fürdőruha anyagában lévő elasztán szálnak legalább 24 órára van szüksége, hogy visszanyerje az eredeti alakját. Ha nem kapja meg a neki járó 24 órás pihenést, hamarabb el fogja veszíteni az alakját. (Ez egyébként a melltartókra is igaz.)
(6) A gyakori, igazán fürdőruha gyilkos tevékenységekre (szauna, gőzfürdő, klóros meleg víz) pedig használj egy külön fürdőruhát, amiért nem fáj annyira szíved.
Vásárolj minőségi fürdőruhát! A legjobb fürdőruha gyártók, mint például az Anita speciálisan kifejlesztett, ellenálló anyagokat használnak, amelyek jobban viselik az intenzív igénybevételt és jóval tovább szolgálnak téged.