Tudod, mi a pareo?!
2019 június 22. | Szerző: agnes.pap@angelinafehernemu.hu |
Pár éve megjelent egy ruhadarab, ami mindenkinek jól áll. A strandkendő, ami szexissé tesz a parton, kényelmet ad, ha beugranál valahova enni egy jót, és minden helyzetben feldobja a fürdőruha kinézetét.
A pareo ugyanis nem más, mint egy strandkendő. Pár éve elsöprő lendülettel jött divatba, és a nők nagy többsége azonnal beleszeretett. Azonban a tévhitekkel ellentétben a pareo nem arra való, hogy nyakig bebugyolálva elrejtőzzünk a kíváncsi tekintetek elől. Egy jól kiválasztott pareo passzol az egyéniségünkhöz, divatos, és kiemeli a legelőnyösebb oldalainkat.
Honnan ered a pareo?
A pareo szó eredetileg Tahitiből és a Cook szigetekről származik, s egy olyan szoknyaszerűséget takart, melyet a nők maguk köré tekerve viseltek a Csendes Óceán trópusi szigetein. Később már nem csak a nők, de a férfiak is szívesen hordták ezt az élénk színekben pompázó, négyszögletes ruhadarabot. Ekkor még a virágminta volt a legelterjedtebb (amit az elmúlt évek divatja többször is visszahozott), a hibiszkuszt különösképp szerették.
Hogyan válassz pareot?
A legfontosabb szempont mindig az, hogy a pareo és az egyéb strand kiegészítőd passzoljon a fürdőruhádhoz. Biztos vagyok benne, hogy mindenki látott már muszlinból, selyemből, vagy pamutból készült átlagos strandkendőket. Azt azonban már kevesebben tudják, hogy a színvonalasabb fürdőruhagyártók már direkt a saját fürdőruha modelljeikhez készítenek – anyagban és színben pontosan passzoló – pareokat. Ez olyan összhatást ad, ami igazán különlegessé teszi a megjelenésedet.
Ahogy a fürdőruhánál, úgy a pareoknál is alapszabály: olyat válassz, ami illik az egyéniségedhez. Ha nem szeretsz feltűnést kelteni, kerüld a hivalkodó mintákat.
Hogyan kössem meg?
A pareokat sokféleképpen kötheted magad köré.
Lazán megcsomózhatod a csípődön, vagy kicsit szorosabban a derekadon. Mell fölött körbevezetve megkötheted akár elől, akár hátul, vagy a nyakadban. Az, hogy melyik módszert választod, függhet az alkalomtól és az alkatodtól.
Ha erősebb vagy combban vagy csípőben, és inkább a dekoltázsodra szeretnéd a strandon felhívni a figyelmet, akkor neked való a derékon vagy csípőn megkötött pareo. A derékon kötést válaszd, ha azt szeretnéd, hogy picit a hasadból is takarjon. Ha a csípődön kötöd meg, az optikailag nyújtja, karcsúsítja a derekat. A strandkendő mindkét esetben épp ott takar, ahol kell: a popsinál, combnál, csípőnél.
Ha mell fölött vagy a nyakban kötöd meg, az nyújtja az egész alakot, és kiemeli a vállak ívét, ezzel keltve szexis hatást. Ha úgy érzed, van rajtad pár plusz kiló, így is eltakarhatod. De sose feledd: a pareot alapvetően nem azért kell használni, hogy minél jobban elrejtőzzünk mögötte! Arra való, hogy játékosságot, fantáziát, romantikát lopj a strandviseletbe!
A megkötés módjára már millió trükköt kitaláltak ügyes nők és divattervezők, úgyhogy ha te is szeretnéd egyéni módon viselni a strandkendőt, irány az internet, és válassz egyet a különlegesebb megkötési módok közül! Rajzokon és videókon is megtalálhatod a legérdekesebb módszereket.
Végezetül azt se feledd, hogy nemcsak az alkatod, de az alkalom is meghatározza a pareo viseletét. A napozáshoz, úszáshoz nincs szükség strandkendőre. Viszont, ha például boltba indulsz, vagy enni szeretnél valahol a vízparton, nélkülözhetetlen társ a pareo. Kis helyet foglal a strandtáskában, általában nem gyűrődik túl könnyen, egyszerű belebújni, kényelmes és szellős viselet.
A cikk készítői: Pap Ágnes és Bárd Noémi Polli
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: