Hogyan válaszd ki a tökéletes fürdőruhát?

2019 július 17. | Szerző:

Képzeld csak el: a vízparton üldögélsz, egy finom italt kortyolgatsz, miközben a kedvenc zenéd szól a fülhallgatódban, vagy a kedvenc könyvedet olvasod…

És milyen fürdőruha van rajtad?

Ugye ezt már nem is olyan könnyű elképzelni? Akkor olvass tovább: itt a segítség, hogy eldönthesd, milyen fürdőruha lenne a számodra a legideálisabb!

Minden alkathoz más és más fürdőruha típus való. Attól, hogy valami őrült jól áll a barátnődnek, sajnos még kevéssé valószínű, hogy neked is jól fog állni, hacsak nem hasonlítotok annyira, mint két tojás.

A következőkben a leggyakoribb kérdésekre igyekszünk választ adni.

vörös bikini G kosárig

 

Hogyan válasszam ki a színt?

Mint minden ruhaneműnél, a fürdőruhák esetén is nagyon fontos, hogy milyen színt választasz. Alapvető, hogy a szín jól passzoljon a bőrszínedhez, például a hófehér bikinik csak az erősen lebarnult bőrön mutatnak jól.

(Erről leginkább úgy győződhetsz meg, ha a fürdőruhát felpróbálod, vagy egy színben hasonló ruhadarabbal kísérletezel.)

A bikinid vagy a tankinid két része bátran lehet eltérő színű. Ilyenkor alapszabály, hogy amelyik testrészedet ki akarod emelni, ott viseld az élénkebb színt, vagy a hangsúlyosabb mintát.

A lenti képen látható tankini például keskenyíti a csípőt, és kiemeli a mellek szépségét (ráadásként karcsúsítja az alakot).

 Milyen bikini felsőt viseljek?

Ha nagy a melled, nagyon fontos, hogy milyen bikini felsőt választasz. Első, és legfontosabb szempont, hogy pontosan passzoljon rád.

Ehhez ne hagyatkozz a tavalyi méreteidre, az idei fürdőruhád megvásárlása előtt mindenképp pontosan mérd le magad! Még ha kilóra ugyanannyi is vagy, akkor is könnyen lehet, hogy a melltartó méreted változott egy év alatt.

Nagy mellek esetén nagyon fontos, hogy a bikini melltartó része megfelelő szabású legyen, megfelelő anyagból készüljön, így megfelelő támaszt nyújtson a melleknek.

Mindig ellenőrizd, hogy a fürdőruha felsőd megfelelően tart, szép dekoltázst ad, ugyanakkor sehol nem buggyan ki belőle a melled. Sem a tetejénél, sem oldalt.

Ez még, ha elsőre szexinek is tűnhet talán, akkor sem elegáns viselet, és hosszú távon se nem kényelmes, se nem egészséges.Sibel Ethnic bikini

A nagy mellek nagyobb súllyal is járnak, ezért fontos, hogy olyan felső részt válassz, amelynek a pántjai nem túl vékonyak, így megfelelően tartják a melleket. A tökéletes illeszkedés érdekében az is hasznos, ha a pántok hossza állítható.

A mell alatti merevítők szintén a támasztást segítik, és azt, hogy mozgás közben sem csúszkáljon rajtad a melltartó. A képen látható bikini felső például minden fenti kritériumnak csodásan megfelel.

Hogyan tűnhetnék karcsúbbnak a fürdőruhámban?

Nem kell csodadiétákhoz nyúlni, már egy jól kiválasztott fürdőruha is sokat segíthet. Ha úgy érzed, hogy has tájékán van rajtad némi fölösleg, sose válassz túl feszes fürdőruhát.Egy lazább szabás jobban elrejti a kilókat.

Azok a tankinik, melyek csak egy piciny csíkot mutatnak meg a hasadból, vagy lágyan, lazán érnek a fürdőruha alsód fölé, nemcsak szexi hatást keltenek, de vékonyabbnak láttatják a derekadat is.

Attól, hogy karcsúbbnak szeretnél látszani, még nem kell sötét színekbe burkolóznod. Manapság divatosak például az olyan geometriai minták, melyek segítségével jó pár kilót letagadhatsz.

anita egyrészes fürdőruha

A sötét alsó keskenyíti a csípőt, a geometriai minta és az anyag laza esése erősen karcsúsítja az alakot. (Ráadásul a vastag pánt és a felsőrész szabása a melleknek is megfelelő támasztást nyújt.)

Maradt még kérdésed? Szeretnéd tudni, milyen alsót válassz, vagy, hogy miért lehetnek hasznodra a minták? A folytatásban még sok mindenre választ kaphatsz!

A cikk Bárd Noémi Polli közreműködésével készült

Hogyan válaszd ki a tökéletes fürdőruhát? 2. rész

2019 július 11. | Szerző:

Az ideális fürdőruha megtalálása nem könnyű feladat. Már foglalkoztunk azzal, hogyan érdemes színt választani, milyen melltartó típus a javasolt, sőt, has-eltüntető tippeket is adtunk. Most lássuk, mire kell még odafigyelni!

Milyen legyen a bikini, tankini  alsó rész?

A megfelelő bikini, fürdőruha alsó választása megint attól függ, mit szeretnél hangsúlyozni. Itt is érvényes, hogyha nem a fenekedre szeretnéd a tekinteteket vonzani, (hanem inkább a melleidre) akkor az alsó legyen egyszerűbb, sötétebb árnyalatú, mint a felsőrész. Akkor is viselj nyugodtan kényelmesebb, szélesebb típusú bugyikat, ha szélesebb a csípőd. Hiszen ezekben nem csak jobban érzed majd magad, de jobban is mutathatsz, ráadásul divatosak.

Sibel Ethnic bikini

Vannak olyan magasabb szabású bikini bugyik is, melyek anyaguknak köszönhetően szép tartást és formát adnak nemcsak a csípődnek, de a hasadnak is. A bugyi mintázata is sokat számít. A geometriai minták, ügyes csíkozások karcsúsíthatnak. Az is gyakori, hogy a bugyi tetején egy minta, vagy más színű anyag fut végig, ez is egy hasznos csel lehet: optikailag karcsúsítja a derekat.

Hordhatok mintás fürdőruhát is?

Hát persze! Ha te is azok közé tartozol, akik attól félnek, hogy a mintás anyagok kövérítenek, jobb, ha most tisztázzuk: ez egyszerűen nem igaz. Minden csak azon múlik, milyen mintát választasz. A mai fürdőruha gyártók már kínosan odafigyelnek arra, hogy a minta épp ott, és épp olyan legyen, hogy te minél csinosabb lehess benne. Hasonlóképp nem kell félned a behúzásoktól, raffolásoktól, a többféle anyag kombinálásától sem.

Ha mintás bikini felsőhöz egyszínű bugyit viselsz, azzal a dekoltázsodat, felsőtestedet emeled ki. Ha fordítva, akkor kicsit háttérbe kerülnek a melleid, és a csípődre kerül a hangsúly (ez a ritkább eset, fordítva viszont igen gyakori és divatos összeállítás.)

Nézd csak, ez milyen cseles minta! A geometrikus mintás anyag alapban karcsúsít, az eltérő minta a melleket emeli ki, az átlós színezés vékonyítja a derekat, az alsórész keskenyíti a csípőt, és felfelé tereli a tekintetet, a fehér színezés pedig még plusz jókedvet csempész az egészbe!

3 lépés, hogy célba érj!

Ha végigkövetted a „Hogyan válaszd ki a tökéletes fürdőruhát” írás 1. és 2. részét, már magadtól is tudhatod, milyen fürdőruha passzol hozzád a legjobban.

1.) lépés a tökéletes fürdőruha megtalálásáért:

A fentiek szerint gondolkodj el, hogy mely testrészeidet szeretnéd hangsúlyozni, és miről érzed úgy, hogy nem árt egy kis „szépítés”. Ha ez megvan, keresd meg azokat a modelleket, melyek tényleg jól emelik ki az előnyös oldalaidat. Ezután gondolkodj el azon is, hogy ugyanezek közül melyek rejtik el legjobban mindazt, amikről te úgy véled, el kell rejteni…

2.) lépés a tökéletes fürdőruha megtalálásáért:

Ha nagy a melled, mindenképpen figyelj oda, hogy a mellrész megfelelő támasztást nyújtson, e nélkül a fürdőruha sem csinos, sem egészséges nem lehet. Ez a szempont annyira fontos, hogy akkor se feledkezz meg róla, ha egy fürdőruháról úgy érzed, ő az „első látásra szerelem”…Claudine Floral bikini

3.) lépés a tökéletes fürdőruha megtalálásáért:

Végezetül pedig képzeld bele magad a kiválasztott fürdőruhába! Ha úgy érzed, hogy nem feszengenél benne, hanem épp passzol az egyéniségedhez, akkor nagy az esély, hogy megtaláltad az ideálisat!

A cikket készítette Pap Ágnes és Bárd Noémi Polli

 

Ki viselt először bikinit?

2019 június 7. | Szerző:

A rövid válasz: Micheline Bernardini viselte az első mai értelemben vett bikinit, egy 19 esztendős show-táncos, méghozzá Párizs leghíresebb strandján a múlt század közepén. Persze nem az ő ötlete volt, de a merészsége a ma 87 esztendős hölgynek mindenképp dicséretes.

Micheline bikiniben jó pár évvel később -

Micheline bikiniben jó pár évvel később – Forrás: http://www.cas.sk

Azért ő lett az első bikini modell ugyanis, mert nem akadt a divatszakmában egyetlen jelentkező sem, aki hajlandó lett volna nagyközönség elé állni az apró ruhadarabban. Így lett divattörténeti legenda az egyébként meztelenül is gyakran színpadra lépő táncosnőből.

A kétrészes fürdőruha, vagyis a bikini története azonban ennél sokkal régebbre nyúlik vissza

Sokan a római mozaikokon is látni vélnek bikinit, de akkoriban inkább csak vászondarabokkal tekerték be magukat az egyébként mezítelen fürdőzés után a lányok.

A fürdőruhák forradalma csak a 20. században játszódott le.

Az első kudarcba fulladt kísérlet a kétrészes fürdőruhák meghonosítására

1913 volt az első év, amikor a hölgyek kétrészes fürdőruhát vásárolhattak. Carl Jantzen, a ma is működő, amerikai Jantzen márka alapítója, dobta piacra, az akkor még pólóból és rövidnadrágból álló együttest.

jantzen reklámok a 20-as évekbőljantzen reklámok a 20-as évekből

Jantzen kétrészes fürdőruhák a ’20-as évekből Forrás: http://www.consumingcultures.net/ és http://www.americanartarchives.com/

 

Bár a mai holmikhoz és a későbbi bikinihez képest sokat takart, feszes, testhez simuló szabása miatt mégis megbotránkoztatta a prűd közönséget. Nem is lett igazán népszerű az újítás a fürdőző hölgyek körében.

1946 hozta meg a nagy fordulatot a bikinik történetében

Ennek az esztendőnek a nyarán először Jacques Heim kifutóján tűnt fel egy, az addigiakhoz képest igen apró darabokból álló, hasat villantó fürdőruha.

Heim az Atome (atom) nevet adta neki, úgy vélte hatása legalább akkora lesz, mint egy bombájé. A reklám szöveg így szólt a kétrészes rucihoz: “A világ legkisebb fürdőruhája”

Hogy mégsem őt emlegetjük a bikini megalkotójaként, az egy három héttel későbbi eseménynek köszönhető.

A helyszín Franciaország, a párizsi Molitor strandfürdő, a főszereplő pedig a már említett Micheline Bernardini. Ő mutatta be Louis Réard kreálmányát, a bikinit.

Réard bár hetekkel Heim után lépett piacra, de mindent vitt!  Az általa gyártott fürdőruha ugyanis sokkal kisebb volt, mint az Atome, többet mutatott a női idomokból. Így az ő neve maradt fent, mint a kétrészes fürdőruci atyja és az ő agyából kipattant név vált elterjedté.

Atome-Bikini összehasonlítás

A siker néha egészen kis dolgokon múlik

Réard azért nevezte el bikininek az apró ruhadarabokat, mert akkoriban a Bikini szigeteknél zajlottak kísérleti atomrobbantások és ahogyan Heim, ő is úgy vélte, hogy az ötlet robbanni fog, ahogyan a férfiak feje is, ha sok bikinis lány sétál majd a plázson.

Nem jártak messze a valóságtól. 😉

Miközben Micheline 50.000 rajongói levelet kapott bikinis fellépése után, akadtak bőven ellenzői is az ötvenes években az apró fürdőruhának. Az erénycsőszök úgy vélték erkölcstelen ruhadarab és több szervezet is követelte, hogy tiltsák be gyártását és viselését egyaránt. Úgy vélték csak így akadályozható meg, hogy a lányok erényei porba hulljanak. Ma már tudjuk, hogy nem jártak sikerrel.

1957-ben eldőlt a bikinik csata

Ebben az évben ugyanis a szupersztárnak számító Brigitte Bardot bikiniben pózolt a cannes-i tengerparton a fotóriportereknek. Képei bejárták a világot, és hamar olyan követői akadtak, mint Marylin Monroe.

Brigitte Bardot az elhíresült bikinijében

Brigitte Bardot az elhíresült bikinijében – Forrás: www.thetimes.co.uk

Innen már nem volt visszaút. A bikinik egyre kisebbek, egyre elterjedtebbek és egyre elfogadottabbak lettek, a tiltakozók pedig elhallgattak.
Ma már mindenféle szín és fazon fellelhető, apróbb és nagyobb darabok, rafinált szabású bikini alsók és mellet formázó felsők, nincs lehetetlen.  Bármilyet szeretnél meg fogod találni, hiszen a gyártók és a tervezők fantáziája végtelen.

 

Bikinik, A-I kosár

Egyrészes fürdőruha, A-H kosár

Tankinik, A-H kosár

Melltartó Tudásbázis

Melltartó méret kalkulátor



Blogkövetés

Iratkozz fel a heti hírlevélre és többé nem maradsz le a friss tartalomról.

Az adatkezelés további részleteiről itt olvashatsz: Felhasználási feltételek és Egyedi adatkezelési tájékoztató

Üzenj a kazánháznak!

Blog RSS

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!